Branding to podstawa – jak nazwy markowych lodów przyciągają klientów

W dzisiejszych czasach, kiedy konkurencja na rynku gastronomicznym jest duża, restauratorzy muszą sięgnąć po różnorodne strategie, aby przyciągnąć klientów – zbudować renomę i rozpoznawalność na rynku. Poznaj prosty sposób, jak zaspokoić potrzeby swoich gości i zwiększyć sprzedaż deserów lodowych w swoim lokalu.
W dzisiejszych czasach, kiedy konkurencja na rynku gastronomicznym jest duża, restauratorzy muszą sięgnąć po różnorodne strategie, aby przyciągnąć klientów – zbudować renomę i rozpoznawalność na rynku. Poznaj prosty sposób, jak zaspokoić potrzeby swoich gości i zwiększyć sprzedaż deserów lodowych w swoim lokalu.
Jednym z kluczowych aspektów skutecznej strategii marketingowej jest umiejętne korzystanie z tego, co już oferuje rynek – jeśli w swojej ofercie masz markowe lody, skorzystaj z ich popularności. Umieszczenie w swoim menu nazw takich brandów, jak Milka, Kit Kat czy Oreo skutecznie wesprze sprzedaż pozycji z Twojego menu.

Klienci wybierają to, co znają i lubią

To co liczy się w restauracji często określane jest jako powtarzalność, nie bez powodu klienci szukają smaków, których są pewni i co ważniejsze, na które akurat w danym momencie mają ochotę – wybierając lody patrzą więc na marki, którym zaufali i których smak znają. Widząc znajomą nazwę w menu, mogą poczuć się bardziej związani z restauracją, szybciej powiążą ją z pozytywnymi doświadczeniami, wywołanymi konkretnym produktem. Gdy w karcie widzimy „lody miętowe”, nie brzmi to tak zachęcająco jak „lody After Eight”. Szczególnie młodzież jest przywiązana do smaków, które zna, co można zaobserwować na podstawie badań rynku.

Wizerunek i prestiż restauracji

To, jakie lody wybierzesz do swoich dań, będzie świadczyło o Twoim podejściu do całej kuchni. Produkty wysokiej jakości w menu nie tylko zagwarantują doskonały smak i teksturę dań i deserów, ale także dadzą klientom sygnał, że ważna dla Ciebie jest dbałość o najwyższą jakość komponentów w kuchni. Rekomendujemy zatem nie tylko pokazanie marek w karcie, ale także przeszkolenie personelu, który informowałby gości o tym, jakie dokładnie lody zostaną im zaserwowane. To przełoży się na podniesienie prestiżu danej restauracji czy kawiarni i zwiększenie zamówień deserów.

Wsparcie marketingowe

Współpraca z renomowanymi markami lodów przynosi także korzyści partnerskie. Materiały promocyjne mogą być tworzone we współpracy z oferowanymi markami – specjalna wkładka do menu z deserami „brandowymi” z pewnością przyciągnie uwagę klientów i zachęci ich do wyboru słodkich propozycji po obiedzie czy kolacji.

Kluczem jest grupa docelowa

Jednakże, aby skutecznie wykorzystać nazwy markowych lodów w menu restauracji, należy pamiętać o kilku kluczowych kwestiach. Po pierwsze, należy dokładnie rozpoznać i zrozumieć preferencje swojej grupy docelowej i wybierać marki, które najlepiej odpowiadają gustom klientów. Szczególnie ważną grupą są dzieci – dla nich bardzo istotne są konkretne marki lodów, jak Smarties, Kaktus czy Milka. Po drugie, należy zadbać o odpowiednią prezentację lodów w menu, korzystając z atrakcyjnego opisu i zdjęć, które zachęcą klientów do zamówienia deseru. Po trzecie, restauracje powinny dbać o świeżość i jakość lodów, które oferują, aby zapewnić spójne i pozytywne doświadczenia dla swoich klientów. Podsumowując, poprzez wybór wysokiej jakości marek, odpowiednią prezentację i dbałość o jakość oferowanych produktów, restauratorzy mogą zyskać lojalność klientów i zwiększyć swoje dochody. Dlatego też, warto poświęcić czas i uwagę na wybór najlepszych marek lodów do serwowania w restauracji.