Czym jest „mood food”, czyli jedzenie na dobre samopoczucie

„Mood food” to koncepcja związana z wpływem diety na nasze samopoczucie i zdrowie psychiczne. Jest to podejście do jedzenia, które zakłada, że żywność ma moc oddziaływania nie tylko na nasze ciało, ale także na umysł. Warto zauważyć, że dieta może odgrywać kluczową rolę w regulacji nastroju, poziomu energii i ogólnego dobrostanu.
„Mood food” to koncepcja związana z wpływem diety na nasze samopoczucie i zdrowie psychiczne. Jest to podejście do jedzenia, które zakłada, że żywność ma moc oddziaływania nie tylko na nasze ciało, ale także na umysł. Warto zauważyć, że dieta może odgrywać kluczową rolę w regulacji nastroju, poziomu energii i ogólnego dobrostanu.

Słodkie endorfiny

Słodki smak jest jednym z najbardziej lubianych i cenionych przez ludzi doznań kulinarnych. Jest on związany z wydzielaniem endorfin – substancji chemicznych w mózgu, które odpowiadają za uczucie euforii. Może działać jako naturalny antydepresant, poprawiając na chwilę nastrój i dodając radość do codziennego życia.

Lody na poprawę humoru

Chyba każdy widział chociaż jeden amerykański film albo serial, w którym lody były najlepszym lekarstwem na życiowe niepowodzenia. Chociażby scena z kultowego serialu „Friends”, kiedy Monica i Rachel uczą Chandlera, jak poradzić sobie ze smutkiem po rozstaniu – kubełek lodów gra tutaj kluczową rolę „pocieszyciela”.

Ważne wydarzenia idą w parze ze smakiem

Posiłki i desery o słodkim smaku mogą dostarczyć nie tylko przyjemności z jedzenia, ale także wiązać się ze wspomnieniami – tradycjami wyniesionymi z rodzinnego domu, celebracją świąt czy ważnymi spotkaniami, które zapadają w pamięć także poprzez wyjątkowe smaki. To szansa na kreowanie smaków, które nie tylko zachwycą kubki smakowe, ale również korzystnie wpłyną na nastrój Twoich klientów, będą towarzyszyły im w ważnych spotkaniach i wydarzeniach życiowych – np. podczas uroczystości rodzinnych, organizowanych w Twojej restauracji.

Postaw na niecodzienne dania z lodami w roli głównej

Zachwyć swoich klientów innowacyjnym podejściem do gastronomii, pokaż że jesteś na bieżąco z trendami i znasz potrzeby najbardziej wymagających konsumentów. Opracuj pomysły, które doskonale pokazują, że lody mogą być przysłowiową wisienką na torcie w wytrawnych daniach – dodając nie tylko odświeżający smak, ale także ciekawy kontrast temperatury i konsystencji.

Lodowe guacamole

Klasyczne guacamole z awokado, pomidorami, cebulą i limonką, podane na dużym liściu sałaty i udekorowane Sorbetem Cytrynowym Schöller.

Sałatka z gruszkami i serem gorgonzola na lodach

Sałata mieszana z kawałkami świeżej gruszki, orzechami włoskimi i serem gorgonzola, podana na poduszce z Lodów Waniliowych Schöller.

Lodowe kanapki z wędzonym łososiem

Grube plastry wędzonego łososia, kremowy ser, plastry ogórka i marynowane czerwone cebulki podane obok gałki Lodów Cream Schöller.

Krewetki po meksykańsku z lodami

Duże krewetki smażone z przyprawami meksykańskimi, podane na zielonym sosie (salsa verde) i udekorowane kulkami sorbetu Mango-Marakuja Schöller.

Lodowe risotto z grzybami

Klasyczne risotto z dodatkiem pieczarek, boczniaków lub innych grzybów, podane z kulką lodów pistacjowych i skropione octem balsamicznym.

Rozwiązania z myślą o przyszłości

"Mood food" to z pewnością kierunek, który może przynieść korzyści zarówno dla konsumentów, jak i Twojego biznesu. W miarę rosnącej świadomości, jak żywienie wpływa na samopoczucie, goście restauracji z pewnością będą bardziej zainteresowani ciekawą ofertą, która odpowiada na ich realne potrzeby.